تماس با ما : ۴۴۰۲۳۷۱۶ / ۴۴۰۲۳۸۱۹ | تماس با مدیریت : ۰۹۱۲۶۹۶۶۳۵۵

درمان آلزایمر با آرمان شایان

پیشگیری یا درمان آلزایمر

5 روش از بهترین راههای درمان آلزایمر به صورت طبیعی

در کنار رژیم مناسب، این روش های درمان آلزایمر را به طور طبیعی در سبک زندگی خود جای دهید. 1-روغن ماهی با DHA (1000 میلی گرم در روز) روغن ماهی حاوی DHA، یک اسید چرب، برای کارکرد بهتر مغز شما می باشد. روغن ماهی با کیفیت همچنین می تواند باعث کاهش التهاب و سوزش شود.

2- ویتامین D3 (5000 IU در روز) کمبود ویتامین D می تواند یک عامل ابتلا به آلزایمر باشد. تحقیقات نشان داده است میزان کافی ویتامین D می تواند مانع تشکیل و تجمع پلاک و جلبک بر روی مغز شود. و در درمان آلزایمر بسیار تاثیر گذار است.

3-CoQ10 (200 میلی گرم در روز) سطح CoQ10 بدن ما با افزایش سن، کاهش می یابد و تحقیقات نشان داده است تولید این ماده می تواند پیشرفت آلزایمر را به تاخیر بیاندازد.

4-Ginko Biloba (120 میلی گرم در روز) این ماده به بهبود کارکرد مغز و حافظه کمک می کند و می تواند در درمان آلزایمر به صورت طبیعی موثر باشد.

5-فسفاتیدیلسرین (300 میلی گرم در روز) این ماده باعث بهبود ارتباطات سلول های مغز و حافظه می شود و ثابت شده است که برای مقابله با ابتلا با آلزایمر در سنین جوانی مفید می باشد.

روش درمانی اضافی: آستاکسانتین یک آنتی اکسیدان موجود در ماهی سالمون می باشد که می تواند سلامت مغز را تضمین کند. مقدار 4-2 گرم از آن را 2 بار در روز مصرف کنید.

درمان آلزایمر

بهترین رژیم غذایی برای مقابله و درمان آلزایمر

غذاهای مفید برای مقابله و درمان این بیماری

غذاهای ارگانیک و پردازش نشده- اطمینان حاصل کنید رژیم غذایی شما حاوی مقدار کافی از غذاهای واقعی و طبیعی باشد. این مواد غذایی شامل لیست محتویات نمی باشند. گیاهان، گوشت تازه و تمیز و میوه همگی غذاهای مهمی جهت مصرف برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و درمان آلزایمر هستند.

آنتی اکسیدان هایی از قبیل ویتامین های A,C,E – احتمالا ارتباط تنگاتنگی بین آلزایمر و مواد حاوی رادیکال آزاد می باشد. غذاهای حاوی آنتی اکسیدان خطر این مواد را کاهش می دهد. میوه های رنگی و سبزیجات حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان می باشند و در هر وعده غذایی باید مصرف شوند.

<ماهی های صید شده- یک منبع غنی از چربی Omega-3 و بویژه DHA می باشند که برای سلامت مغز عناصری حیاتی محسوب می شوند. و در درمان آلزایمر تاثیر بسیار زیادی دارند.

غذاهای حاوی روی- اغلب مبتلایان به آلزایمر از فقدان روی رنج می برند. از مواد غذایی حاوی این ماده می توان از تخم کدو، گوشت گاو تغذیه شده با چمن و شکلات تلخ نام برد.این مواد در درمان آلزایمر و پیشگیری از آن تاثیر دارد.

روغن نارگیل- این ماده باعث ایجاد کتون در مغز می شود که به عنوان سوخت مغز به جای گلوکز عمل می کند. روغن نارگیل در افراد مبتلا به آلزایمر تاثیرات مثبتی می گذارد. افراد زیادی پس از اضافه کردن نارگیل و روغن آن به سبد غذایی خود با تغییرات قابل توجهی در کارکرد حافظه خود مواجه شده اند.

غذاهای مضر برای پیشگیری این بیماری و درمان آلزایمر

هر ماده غذایی حاوی توکسین (سم) و افزودنی ها- این مواد غذایی می توانند اعتیاد آور باشند. از خوردن غذاهایی شامل میوه های غیر ارگانیک و سبزیجات پوشیده شده با مواد و سموم شیمیایی اعتیادآور می باشند. مطالعات نشان داده است افرادی که در خون خود مقدار زیادی آفت کش دارند، به عنوان مثال DDE که از تجزیه DDT حاصل می شود، با خطر بزرگتری به ابتلا به آلزایمر روبرو هستند پس قبل از آنکه کار به درمان آلزایمر برسد از آن پیشگیری کنید. همچنین بهتر است از مصرف غذاهای پردازش شده حتی الامکان دوری کنیم چرا که باعث به وجود آمدن آلزایمر می شوند.

الکل- الکل یک ماده حاوی ترکیب زهردار است که باعث کشته شدن سلول های مغز زودتر از زمان عادی می شود. در حقیقت، مسئله ای تحت عنوان "جنون الکلی" وجود دارد. تحقیقات نشان داده است قسمت جدا کننده مخ در مغز در افراد الکلی بسیار آسیب پذیرتر از افراد دیگر می باشد که با کاهش تراکم نورون ها، کاهش حجم مغز و تغییر متابولیسم گلوکزی همراه می باشد این ماده باعث به وجود آمدن آلزایمر می شود و راه درمان هم ندارد.

تا دیر نشده به فکر افتید و جلوی ابتلا به این بیماری را بگیرید تا مجبور به درمان آلزایمر نشوید. هر چند که خدای نکرده در صورت مبتلا به این بیماری خیلی راه درمان ندارد اما موارد قابل خفیف درمان تا حدودی جوابگوست.

آب شیرین- این ماده می تواند حاوی سموم طبیعی باشد که شامل نمک های آلومنیومی می باشد پس پیش از مصرف آب شیرین آن را آزمایش کنید و اگر از آب های محلی استفاده می کنید آخرین گزارش آزمایش آن را مطالعه بفرمایید و مواد آلاینده آن را فیلتر کنید. یک کارگروه زیست محیطی، راهنمایی برای فیلتر کردن آب شرب ارائه داده اند که با استفاده از آن می توانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید.

شکر و دانه های فرآوری شده- آلزایمر می تواند ناشی از مقاومت انسولین، مشابه با دیابت، باشد. در نتیجه پایین نگه داشتن سطح انسولین با حذف شکر و سایر دانه های فرآوری شده می توانید به درمان آلزایمر اقدام نمایید و عامل مهمی برای حفظ سلامت مغز می باشد.

غذاهای بسته بندی شده در ظروف آلومنیومی- آلومنیوم در مقادیر زیاد سمی و اعتیادآور است پس بهتر است از آن دوری کنید. در حقیقت تحقیقات نشان داده است، آلومنیوم به طور مشابهی با آهن وارد نورون ها می شود و موجب رسوب و تجمع آلومنیومی و نوروفیبریلاری شده که یکی از عوامل گسترش آلزایمر است. شما برای به طور جد از گرم کردن غذا در ظروف آلومینیومی خودداری کنید چراکه حرارت باعث آزاد شدن ترکیبات سمی بیشتر می شود.به این طریق می توانید در درمان آلزایمر کوشا باشید.

آیا برای فردی که آلزایمر دارد، ورزش کردن مسئله مهمی است و در درمان آلزایمر مفید می باشد؟

آلزایمر

انجام یک سطح منطقی از حرکات ورزشی به دلایل زیادی حائز اهمیت می باشد، یکی به دلیل سلامت کلی جسمانی و دیگر برای رفع مشکلات ویژه مربوط به آلزایمر. ورزش کردن باعث بهبود توان حرکتی و کمک به استقلال فردی می شود. در انسانهای عادی، انجام ورزش های نسبتا شدید باعث افزایش و بهبود سطح هوشیاری و عملکرد ذهنی می شود.

در افراد دارای آلزایمر تحقیقات نشان داده است که ورزش سبک و پیاده روی باعث کاهش سردرگمی، خشم و تحریکات عصبی می شود. و در درمان آلزایمر تاثیر به سزایی دارد. انجام حرکات ورزشی به صورت روزانه و برنامه ریزی شده همچنین می تواند برای تسکین رفتارهای مشکل ساز مفید باشد. انتخاب نوع ورزش باید متناسب با توانایی فرد باشد و بهتر است در این مورد با پزشک خود صحبت کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.


چه نوع روش های مکملی برای سلامتی فرد مبتلا به آلزایمر و درمان آلزایمرمی تواند مفید باشد؟

مراقبت های سلامتی و درمان آلزایمر می تواند شامل روش هایی تحت عنوان "روش های مکمل" باشد. این روش ها می تواند شامل درمان های گیاهی، طب سوزنی، ماساژ باشد. این بخش از درمان اخیرا مورد توجه محققان زیادی قرار گرفته است و روش های نوینی را پیشنهاد داده اند.

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که روش های مکمل یا جایگزین که شامل ویتامین¬ها، درمان های گیاهی و غیره هستند از اهمیت یکسانی در زمینه ایمنی و کارآیی برای دولت و حکومت برخوردار نیستند، پس به هنگام استفاده از این روش ها باید به این نکته نیز توجه کنیم.

در حالیکه تعداد محققان رسمی و قانونی برای تحقیق در این زمینه ها رو به افزایش هستند، اما اطلاعات غلط زیادی بین مردم در این باره مبادله می شود و ادعاهای غیر موثق بسیار شایع است. از پزشک خود بخواهید در مورد محاسن و مضرات این روش ها شما را راهنمایی کند و از هیچ گونه داروی گیاهی بدون در میان گذاشتن آن با پزشک جداً خودداری کنید. چراکه بسیاری از این داروهای گیاهی می توانند واکنش های خطرناکی با داروهای تجویز شده داشته باشند.

پیشگیری آلزایمر

Gingko biloba ، این داروی گیاهی می تواند باعث ایجاد نشاط و سرزندگی شود چراکه تاثیراتی بر روی حافظه و سطح هوشیاری دارد. تحقیقات نشان داده است بسیاری افراد که دارای جنون (از هر نوع) می باشند می توانند برای بهبود حال خود و درمان آلزایمر از این داروی گیاهی استفاده کنند اما مدارک و اسناد موثقی برای میزان تاثیرگذاری این ماده وجود ندارد. تحقیقات زیادی امروزه در زمینه میزان تاثیر این ماده در درمان اختلالات شناختی خفیف در حال انجام است.

همانند سایر داروهای گیاهی، این ماده نیز از این قاعده مستثنا نیست و می تواند عوارض جانبی زیادی داشته و با داروهای تجویز شده ترکیبات خطرناکی را ایجاد کند پس برای درمان یا پیشگیری از آلزایمر با استفاده از این داروها گرفتار یک بیماری دیگر نشوید به همین دلیل فقط تحت نظر پزشک معالج و با پیشنهاد او باید از این دسته از داروها استفاده کرد.

طب سوزنی، اصلی ترین جزء طب سنتی چین به مدت هزاران سال برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها و نارسایی های جسمانی و ذهنی مورد استفاده قرار گرفته است و اخیرا تحقیقاتی در زمینه استفاده از این روش برای درمان آلزایمر در حال انجام است. محققان از 2 مرکز مطالعات پزشکی، مرکز تحقیقات کالج Wellesley بر روی زنان در Wellesley و دانشگاه هنگ کنگ یافته های یکسانی را از مطالعات پزشکی اخیر خود در زمینه آلزایمر گزارش داده اند این طب نیز در درمان این بیماری تاثیر به سزایی دارد.

در مطالعه انجام شده در Wellesley، 11 نفر که از جنون رنج می بردند (10 نفر دارای آلزایمر و 1 نفر دارای جنون عروقی در شرایط یکسان) با طب سوزنی به مدت 2 بار در هفته در طول 3 ماه تحت درمان قرار گرفتند. معیارهای عملکرد هوشیاری و شناختی قبل و بعد از دوره درمان اندازه گیری شده و پس از انجام آنالیز و مقایسه ثابت کرد که میزان افسردگی و نگرانی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

در مطالعه انجام شده در هنگ کنگ بر روی 8 بیمار مبتلا به آلزایمر به مدت 30 روز انجام شد، بهبود قابل توجه میزان هوشیاری، توانایی گفتاری و در حالت کلی کاهش میزان جدیت علائم آلزایمر مشاهده شده است. مطالعات دیگری برای تکرار نتایج و میزان تاثیر طب سوزنی در بهبود حالات روحی و اختلالات رفتاری مبتلایان به آلزایمر در حال انجام است.

ماساژ، می تواند برای شرایط مختلف جسمانی به عنوان درمان در نظر گرفته شود و مطالعات زیادی تاثیر مثبت آن بر سلامتی را تائید کرده اند. اما مطالعات اندکی تاثیر آن بر روی آلزایمر را مورد مطالعه قرار داده اند اما مدارکی دال بر کاهش رفتارهایی هم چون سردرگمی، خشم و تحریکات عصبی پس از ماساژ موجود می باشند.

تحقیقات نشان داده اند، داروهای درمان آلزایمر اغلب به صورت موفقیت آمیزی مشهودترین علائم این بیماری را هدف قرار می دهند و این امید را در بیمار زنده نگه می دارند که درمان در مسیر درست قرار گرفته و درمان نهایی دور از دسترس نیست.

همچنین بخوانید :
نگهداری سالمندان

افراد کمی با آغوش باز نگهداری سالمندان را از قبل پیش بینی می کنند و متاسفانه اکثریت آنها فرارسیدن این موضوع را انکار می کنند. دیر یا زود، چشم پوشی از این موضوع فرزندان بزرگتر را ناگهان ...

توانبخشی سالمندان

توانبخشی: مجموعه ای است که اقداماتی هدفمند را ، در جهت قادرسازی شخص معلول، به منظور دست یابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی ها ...

درمان آلزایمر

در کنار رژیم مناسب، این روش های درمان آلزایمر را به طور طبیعی در سبک زندگی خود جای دهید. 1 DHA (1000 میلی گرم در روز) روغن ماهی حاوی DHA، یک اسید چرب است روغن ماهی با کیفیت همچنین می تواند ...

Scroll to Top